Saç Ekimi Yaptırmak Riskli Midir? Aşamaları

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Teknolojinin gelişim göstermesi ile bilim alanında çözüme kavuşturulan bir yöntem de saç ekimidir. Kadın ve erkeklerde uygulanılabilen bu durum lokal anestezi ile yapılarak kellik sorununa kesin ve kalıcı çözüm olmaktadır. Günümüzde ülkemizde en çok kullanılan saç ekimi yöntemi FUE’dir. Saç ekimi tedavisi kellik sorunu olan, saçı tamamen dökülmüş veya seyrelmiş kişilerde uygulanmaktadır. Saç ekimi sırasında kullanılan saç telleri genetik açıdan dökülmemeye kodlanmış alandan alındıklarından ömür boyu kalıcılık sağlamaktadır.

Saç Ekimi Sırasında ki İşlemler

Sıkıntı, stres, üzüntü gibi durumlardan da kaynaklanabilen saç dökülmesinin en etkili tedavi yöntemi saç ekimidir. saç ekimi yaptırmadan önce tedavi olacak olan kişi doktoru ile gerekli konuşmaları yaparak beklentilerini dile getirir. Hastanın beklentileri doğrultusunda hareket edilerek hastanın muayenesi gerçekleştirilir. Saç alınacak verici bölgenin saç sıklığı ve yüz ölçümü ile saç ekimi yapılacak olan alanın açıklığı ve yüz ölçüm ile birlikte hastanın beklentileri, ihtiyaçları bir arada değerlendirilir. Nakil için kaç adet greft toplanabileceği, toplanmış olan greftin nakil için gerekli alana yetip yetmeyeceği ve mevcut süreçte yapılan saç ekiminin hastanın beklentilerini karşılayıp karşılamayacağı noktasında değerlendirmeler yapılır. Tedavinin yapılacağına karar verildiği süreçte işlemin kaç seansta yapılacağı belirlenir.

Saç ekiminde başarılı bir sonuca ulaşmayı belirleyen kriterler bulunmaktadır. Bunlar verici bölgedeki saç telinin kalınlığı ve saç sıklığı, verici alanda ki saçlı alanın yüz ölçümü, vericinin ve nakil yapılacak bölgenin saç hücrelerinin ve cildin sağlığı, kişinin genel sağlığı, nakil olacak alanın genel büyüklüğü, saç ekimi operasyonunda yer alacak hekim ve ekibinin profesyonel ve tecrübeli olması, saç ekimini yaptıran kişinin hekimin önerilerini dikkate alması çok önemlidir. Saç ekimi tamamlandıktan sonra doğal bir görünüm elde etmek için yapılması gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Ön saç çizgisinin konumu, kanal açılarının yönü, açılmış olan kanalların derinliği ve genişliği açısından önemlidir. Saç ekiminde ki en önemli hususlardan biri ön saç çizgisinin doğru biçimde belirlenmesidir. Çünkü ön saç çizgisi, ekim yapılacak alanın biçimi, hastanın yüz şekli, burun ile çene alt ucu ve burun kaş arasında ki mesafe göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri