Denizin Gücü ile Doğal Güzellik

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Plankton: Deniz suyunda bulunan mikrobkobik ölçüde biitkisel ve hayvansal mini organizmalara plonkton denir. Plankton bir takım süt, losyon ve kremlerde de kullanılmaktadır artık. Cilde önemli proteinleri, vitaminleri ve diğer elementleri verir. Böylece cildin nem oranı düzelir. Cilt düzgün ve taze bir görünüm alır.

Deniz ve Su Yosunu: Çoğunlukla zayıflatıcı etkisi olan kozmetik ürünlerde kullanılır. En önemi yanı metabolizmayı harekete geçirip, uyarmasıdır. Böylece dokuda biriken su ve zehirli maddeler atılır. Deniz ve su yosunu içeren kremlerle hergün masaj yaptığınız taktirde, örneğin bacaklarınızın üst kısmını inceltebilirsiniz. Özellikle selülit tedavisine çok uygundur.
UV ışınları: Temiz hava ve ufkun geniş ve açık olması dolayısıyla deniz kenarında güneşin FX UX ışınlarından daha fazla yararlanırız. Gökyüzü bulutlu bile olsa süzülen ışıklar bizi karartır. UV ışınlarının kurutucu etkisi güçlü olduğundan yağlı ciltler kurur. Kuru ciltler deniz kenarında daha da fazla kuruyacağından iyi korunması gerekir. Eğer cildin etkilerinden gerçek anlamda yarar sağlayabilirseniz cildiniz, sağlığınız ve güzelliğiniz için en iyi şeyleri yerinde yapmış olursunuz.

Uzmanların gözü ile:
Dr. iç hastalıkları uzmanı:
Deniz havası ruhu iyileştirir
Hastalıklar, nekahat devresindekiler ve yalnızca dinlenmek isteyenlere deniz yepyeni bir güç ve yaşam cesareti verir. Serinlik rüzgar, güneş, yağmur gibiiklim çilek maskesi nasıl yapılır  değişikliklerinin ard arda sıralanması bedene olumlu bir uyumluluk kazandırır ve vücudu sertleştirir. Deri ve solunum hastalıkları deniz kenarında daha çabuk iyileşir. Başlangıçta sağlıklı bir cilt deniz havasına karşı reaksiyon gösterdiğinden iyi korunması gerekmektedir.

Deniz bilimleri profesörü:
Deniz sağlık kazandırır
Deniz kenarında büyük etkisi olan dört önemli faktör vardır. Birincisi temiz hava, ikincisi havada bulunan, solunum yollarını temizleyen mini mini su zerrecikleri, üçüncüsü cilde sürekli hafif bir masaj uygulayan ve kan dolaşımını harekete geçiren rüzgar, dördüncüsü açık ufuk sayesinde etkisi artan UV ışınları. Ayrıca güneş ışınlarının karartıcı etkisinde sağlık verici bir nüansda bulunur.

Cilt hastalıkları ve allerji doktoru:
Deniz tuzlu krem
Deniz tuzu içeren cilt bakım ürünlerinde çoğunlukla su ve deniz yosunu bulunur. Bu maddelere allerjik reaksiyon gösterenler kendi cilt kremlerini evde hazırlayabilirler. Bunun için 25 gram yemeklik tuzu 25 mililitre suda eritin. 25 gram gliserinle karıştırıp krem haline getirin. Bu kremi maske şeklinde yüzünüze sürün.

Kozmetikçi:
Denizi evinize taşıyın
Deniz kenarında bir süre kalmak tüm vücudu güzelleştirir. Ama yine de dikkatli olmalısınız. Açık hava ve fazla filtre edilmemiş güneş ışınları cildinizi hemen yıpratabilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce güneşten koruyucu etkisi yüksek olan krem ya da sütlerden kullanın. Ayrıca deniz tuzlu ya da  yosunlu kozmetik ürünlerini evinizde de kullanabilirsiniz. Vücudunuzu ve yüzünüzü deniz ürünleri içeren kozmetik maddeleri ile kremleyebilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri