Sıkıştırılmış Sosyalar Nasıl Açılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Her bilgisayar kullanıcısı için gerekli olan Winrar ve Winzip sıkıştırma konusundaki başarıları kadar dosya saklama ve göndermenin güvenli halini sunabilen en popüler programlardır. İhtiyacınız için Winrar sizlere gerekli olan son sürümü sunacaktır. İndirdiğiniz ya da sizlere gelen sıkıştırılmış dosyalar için bu iki programdan bir tanesinin PC’de bulunması ve yüklü olarak çalışır vaziyette olması gereklidir. Tercihiniz her iki program içinde istenen çözümü sizlere sunacak niteliktedir.

Elinizde bulunan sıkıştırılmış bir dosya bu iki programdan biri yüklü olmadığında klasörün simgesinin diğerlerinden farklı olduğunu görecek ve sıkıştırılmış olarak adlandırıldığını fark edeceksiniz. Winzip linki ile programı kurup yüklediğinizde bu görünümün değiştiği ve kullanım için uygun olup açabilmenizi sağladığını göreceksiniz. İndirdiğiniz sıkıştırılmış bir dosya için üzerine gelerek sağ tıklayıp, seçenekler içinde aç kısmına tıkladığınızda dosyaya erişim elde edersiniz.

Diğer seçeneklere göz attığınızda eğer elinizde her iki programda mevcutsa hangisi açmak istediğinizi de seçebilir diğer sekmelerde içerisinde bulunan dosyaları çıkarmak için bilgisayarınızda hangi bölüme dosyaları çıkarabileceğinizi belirlemeniz mümkündür. Boyutları küçük olsa da işlev konusunda oldukça başarılı olan bu iki sıkıştırma programı için kullanım yöntemleri temelde aynı olup küçük farklar ile işlemlerinizi kısa süre içinde yapmanız ve dosyaları kullanmanız için olumlu sonuçlarda verebilmektedir. Sıkıştırılmış bir dosya için sağ tık ile açılan sekmede isterseniz bulunduğu dizine açma seçeneğini de görebilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -