Domain Whois Sorgulaması Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Domain, site kurmak üzere alınan site adresini ifade etmektedir. Günümüzde birçok domain için herhangi bir belge gerekmeksizin dilediğiniz gibi alarak kendi sitenizi kendiniz kurabilirsiniz. Domain alırken elbette dikkat edilmesi gereken bir takım kriterler bulunmaktadır. Özellikle projenize uygun bir domain seçmenin yanı sıra, mümkün olduğunca kısa ve projenizi yansıtabilecek bir domain olmalıdır. Günümüzde 4-5 karakterli domainleri bile almanın zor olduğunu düşünürsek domain bulmanın o kadarda kolay olmadığını söylememiz gerekiyor.

Domain sorgulaması sırasında önceden alınmış olan alan adları karşınıza çıkacak ve farklı bir alan adı seçmeniz için tekrar sorgulama yapmanız gerekecektir. Alınmış olan bir alanadının kime ait olduğu bulmak için whois bilgilerine bakmanız yeterli olacaktır. Böylece o alanadını satın almak için ilgili kişiyle irtibat kurabilir ve pazarlık yapabilirsiniz.

Domain sorgulaması yapmak için birçok gözde domain sorgulama sitesini kullanabilirsiniz. Fakat domain sorgulamasında bilindik siteleri tercih etmeniz sizi hatalardan koruyacağı gibi beğendiğiniz bir domaini sorgulama yaptığınız sitenin sizden önce davranarak almasınında önüne geçmiş olursunuz. Bu tarz davranışları basit domain sorgulama siteleri yapabilmektedir. Ancak marka olmuş güvenilir domain sorgulama sitelerinde bu sorunlarla karşılaşmazsınız. Domain arayışlarınızda sade tasarımı ve hızlı sorgulama yapabilmesiyle bilinen bu domain sorgulama sitesi domain alırken birçok kolaylığı da sizlere sunmaya devam edecektir. Toplu domain sorgulama seçeneğinin yanı sıra birçok uzantıyı aynı anda sorgulayarak alınmış olan domainlerin whois bilgilerine anında bakmanızı sağlamaktadır. Domain sorguladıktan sonra uygun fiyatlarla hemen alma şansına da sahipsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri