Daha İnce Ve Zarif Bir Vücut İçin Coolsculpting

   2020 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Her ne kadar kilolu bir vücuda sahip olmasanız dahi genellikle karın bölgesinde, sırt veya bacak gibi bölgelerde fazla kilolarınız yer alabilir. Aslında bu fazla kilolar yağ birikmesi dolayısıyla ortaya çıkmıştır ve bu yağlar genellikle vücuttan atılması çok zor olan yağlardır. Ancak günümüzde gelişen teknolojiler ve dermatolojik çalışmalar gibi noktalar sayesinde bu tür yağların vücuttan atılması çok daha kolay bir hale gelmiştir. Örneğin, bu yağların yok edilmesi açısından coolsculpting adı verilen yöntem çok sık şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Soğuk lipoliz olarak da adlandırılan bu yöntem sayesinde vücut deri altında bulunan istenmeyen yağları öncelikle dondurulur daha sonrasında bu yağlar parçalanarak, vücuttan dışarı atılmaya çalışılır. Hem güvenilir hem pratik hem de geçerli bir yöntem olması ile birlikte özellikle bölgesel incelme talep eden kişiler tarafından bu uygulama tercih edilmektedir.

Coolsclupting tedavisi vücutta yan bölge olarak adlandırılan bel bölgesi, sırt, kollar, bacak, basen bölgesi ve göbek gibi birçok farklı noktada uygulanabilir. Özellikle kadınlarda sezeryan doğum sonrasında alt karın ve sırt gibi bölgelerde oluşan yağ birikmelerinin azaltılması için kullanılabilir. Hatta bu tür uygulamalarda tek bir seans ile yarı yarıya azalma sağlandığı dahi görülebilir.

Sağlık bakanlığı ve FDA onaylı bir sistem olan coolsculpting cinsiyet farkı bulunmadan her kişi için uygulanabilir. İnsanlar için en büyük sorunlardan biri olarak görülen ve genellikle estetik kaygıları oluşturan bölgesel yağlar çoğu zaman yanlış beslenme, stres ve hareketsiz yaşam dolayısıyla ortaya çıkar. Özellikle masa başında çalışan kişiler ve çok fazla hareket imkanı bulunmayan kişiler bu sorun ile karşılaşabilir. Bu durumda soğuk lipoliz en etkili çözümlerden birini oluşturmaktadır.

Coolsculpting Çalışma Prensibi

Vücutta istenmeyen bölgesel yağlardan kurtulmak için çok faydalı bir yöntem oluşturan soğuk lipoliz, acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Coolsculpting nasıl çalışır derseniz, istenmeyen yağların bulunduğu bölgelerde soğuk lipoliz sayesinde belirli bir derecede soğutma sağlanır. Yağ moleküllerinin dış zarları eridikten sonra vücuttaki çöpçü hücreler yani makrofajlar tarafından parçalanmış yağlar emilir. Sonrasında vücut içerisinde bu yağlar kullanılır ve geri kalan istenmeyen noktalar vücuttan uzaklaştırılır.

Bu tür işlemlerde birçok kişinin temel endişesi olan acı, ağrı ve yanma hissi gibi noktalara karşı coolsculpting nasıl çalışır derseniz, bu işlem çok güvenilir ve konforludur. Ortalama olarak bir saate yakın seans süreleri boyunca hasta istediği gibi dinlenebilir ve hiçbir acı yaşamaz. Tedavi sonrasında hasta aynı gün içerisinde normal hayatına geri dönebilir ve yaklaşık 1-2 hafta içerisinde sonuçlar görülmeye başlanır. 2 ile 4 ay arası süre geçtikten sonra net sonuçlar kendini göstermeye başlar ve kalıcı bir şekilde yağların vücuttan uzaklaştığı hissedilebilir.

Uygulama 18 yaşından küçük kişilerde, hamilelerde ve cilt sendromu olan kişilerde genellikle uygulanmamaktadır. Coolsculpting nasıl çalışır derseniz, Herhangi bir yan etki ortaya çıkarmayan bu tedavi, geçici hafif morarma ve sertlik durumlarını gösterse de kısa sürede iyileşme elde edilir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri

error: Kopyalanması Yasaktır!