Diş Sağlığı ve Tedavisinde Öneriler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Öncelikle diş sorunu olanlar iyi bir diş hekimine gitmelidir. Diş hekiminin dişlerin köklerini muayene ederek, diş filmi çekerek diş kökleri ve çene kemiğinin durumunu ortaya çıkarmalıdır. Çene kemiğinin içerisine yerleştirilecek metal vidaların üzerine diş protezinin uygulanması implant tedavisi olarak adlandırılmıştır.

İmplant uygulaması her hastaya yapılmayan bir tedavi yöntemidir. Hastanın öncelikle çene gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Bunun için 18 yaş altındaki hastalara implant uygulanmamaktadır. Şeker hastaları, kan hastalığı olanlar, yaraların iyileşme süreci geç olan hastalar, hamile kadınlar, alkol ve sigara kullanan hastalarda implant uygulanmamaktadır. Ağız ve diş sağlığı için implant tedavisi seçenekleri arasından kendiniz için en uygun olanını seçmeli ve tedavilerinizi doğru bir şekilde yapmalısınız.

Sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmak isteyen ve tedavi için gerekli şartlara sahip olan hastalar maliyetini karşılayabilecekse implant tedavisi yaptırmak istemektedir. İlk bakışta yüksek gibi gelen ücretler dişlerin kullanışlı ve uzun ömürlü olması hesaba katıldığında gayet uygun gelmektedir. Diş sağlığı için gerekenin yapılması diş eti hastalıklarıyla kana karışan birçok hastalığa engel olmaktadır. Bu hastalıklara engel olabilmenin ana koşuluda hiç ama hiç şüphesiz diş eti tedavileri olmaktadır. Diş eti tedavileri sırasıyla çok daha iyi diş yapılarına sahip olabilmek için ve diş etlerinizde ki sağlığın artması için olmaktadır böylece dişler daha sağlıklı olacak ve dişlerinizin sağlık oranıda git gide artacaktır. Sonuç olarak implant tedavisi ile sağlıklı dişler ve sağlıklı ağız yapsına sahip olmuş olacaksınız.

Ağızda olan seyrek dişler çürümüş diş kökleri temizlendikten sonra gereken şartları taşıyan hastalar implant uygulaması kapsamında yaklaşık altı aylık bir süreçle yepyeni sağlıklı dişlere kavuşmaktadır. Çene içerisine geçirilen vücut tipine duyarlı metal vida yanındaki dişlerin seyrekliğine göre birkaç dişin sabitlenmesi görevini yaparak tek bir vida kök ile protezlerin diğer dişlere bağlantı ya da kaplama şeklinde bağlantıları yapılmaktadır. Özellikle hastalar ön dişlerin güzel görünmesini istemektedir. Hastaların taleplerine göre porselen protezler ön dişlere doğal bir görünüm katmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı artık eski yıllara göre daha çok insan tarafından ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle genç hastalar diş bakımlarına daha çok önem vermekte ve araya estetik te girince dişlerin beyazlığı, güzelliği gülümsemeye yansıdığından daha çok insanın diş hekimlerinin yolunu tuttuğu bilinen bir gerçektir. İmplant fiyatları uzun yıllar ağrısız sızısız rahat kullanımı ile hastalar tarafından tercih edilmektedir. Sağlıklı ağız yapısına ulaşmak için öncelikle ağız sağlığına önem vermek günde en az iki kez diş fırçalamasının yapılması gerekmektedir. Sağlıklı dişlere sahip olmak için yılda en az bir kez diş hekimine gidilerek dişlerin durumu incelenmeldir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri