Kalıcı Makyaj Trendi Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kim güne harika bir eyeliner ile başlamak istemez ki? Üstelik hiç uğraşmadan! 😍 Modern dünyada zaman, hiç olmadığı kadar önem arz ediyor. Haliyle zamandan kazanmak da hepimizin önceliği oluyor. 😊 Son zamanların en merak edilen makyaj trendlerinden kalıcı makyaj uygulamalarını sizler için araştırdık. Kalıcı makyaj nedir, nasıl uygulanır, gerçekten kalıcı mıdır ya da can yakar mı? Tüm bu soruları sizler için cevapladık. Eğer siz de bu uygulamalardan yararlanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! İşte kalıcı makyajla ilgili bilmeniz gereken her şey…

Son zamanların en merak edilen güzellik trendlerinden bir diğeri de kirpik lifting! Kirpik lifting ile ilgili yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj, tahmin edebileceğiniz üzere kalıcı bir makyaj uygulamasıdır. Bu uygulamalar gözden tutun da kaşa, pek çok bölgede tercih edilebilir. Kalıcı makyajın da tıpkı dövme gibi bir prosedürü vardır. Uzmanlar oyuklu bir iğneyi pigmente batırır, ardından cildinize uygularlar. Tabii günümüzde çeşit çeşit uygulama yöntemleri bulmak mümkün! Çil ekletmek, dudak renklendirmek ve kaş doldurmak; en popüler uygulamalar arasındadır.

Kaş doldurmak olarak da bilinen microblading yönteminde uzmanlar, cildinizde minik kesikler açarlar ve bu kesikleri pigmentle doldururlar. Bu sayede oldukça doğal bir sonuç elde ederler.

Kalıcı makyaj gerçekten kalıcı mıdır?

Kalıcı makyaj, iyi bakıldığı takdirde, 1-3 yıl kadar kalıcılığını korur. Konu microblading olduğunda ise düzenli aralıklarla rötuşa gitmeniz gerekir. Bu da her yıl en az bir kere güzellik merkezinin yolunu tutmanız gerektiği anlamına geliyor.

Dövmeyle benzer bir prosedüre sahip olan kalıcı makyajın neden dövme kadar kalıcı olmadığına gelecek olursak; dövme ve kalıcı makyaj, cildin farklı katmanalarına uygulanır. Ek olarak kalıcı makyajda kullanılan pigmentler, dövme için kullanılan pigmentler kadar yoğun değildir.

Kalıcı makyaj nasıl uygulanır?

İster kaşlarınızı ister dudaklarınızı yaptırıyor olun, uygulama yaklaşık 1-2 saat sürer. Uzmanların uygulamaya başlamadan önce yüzünüzde bir taslak oluşturması gerekir. Bu sayede beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz detayları konuşabilir, düzeltmelerini isteyebilirsiniz.

Kalıcı makyaj acıtır mı?

Standart bir dövme kadar! Canınızın yanmayacağını söylemek pek de doğru olmaz. Ancak dayanılmayacak bir acı olmadığının da altını çizmeliyiz. Genellikle prosedüre başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Dilerseniz bir miktar fazla sürmelerini talep edebilirsiniz.

Kalıcı makyaj yaptırmak zararlı mı?

Kalıcı makyaj yaptırmak, dövme yaptırmaktan farksızdır. Tıpkı dövmede olduğu gibi kalıcı makyajda da alerji ve enfeksiyon riski bulunur. Bu nedenle tercih edeceğiniz güzellik salonunun hijyenik koşullara sahip olması çok önemli. Ek olarak kullanılan pigmentlerin de kaliteli olduğundan ve zararlı kimyasallar içermediğinden emin olmalısınız. Pek çok insan siyah pigmentlere reaksiyon göstermezken kırmızı pigmentlere gösterebilir. Bu nedenle özellikle dudak renklendirme işlemi istiyorsanız kırmızı pigmentlere alerjiniz olup olmadığını öğrenmeniz çok önemli!

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -