En Zarif Doğal Gelin Makyajı Tavsiyeleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Makyaj dünyasının hızla ilerleme kaydettiği bu dönemlerde, küçük de olsa sağlam bir kitle, makyaj konusunda minimalist olmaya ve günlük yaşamlarında pek de kullanmamaya başladılar. Bize göre kadınların bu kararı; kendi ciltleri ile çok daha rahat ve özgür hissediyor olmaları, gerçekten saygı duyulması ve örnek alınması gereken bir unsur. Ancak bu durum düğün günlerinde farklılık gösterebilir elbette. Çünkü bu özel günde makyaj yapıp yapmama konusunda da biraz esnek davranılabilir diye düşünüyoruz.

Doğal bir gelin makyajı mümkün mü?

Aslına bakarsanız, işin sırrı cildinizin güzelliği. Cilt bakımızını aksatmaz ve uyku düzeninizi bozmayarak, bol bol su içerseniz, makyaja pek de ihtiyacınız olmadığını siz de göreceksiniz. Ama elbette düğün gününüzde en iyi şekilde görünmek istersiniz, bu yüzden iyi bir makyaj sanatçısı ile çalışmalısınız, böylece o yoğun koşturmacalı dönemin sebep olduğu stres ve uykusuzluk görüntüsünden, endişelenmeden sıyrılabilirsiniz.

Minimalist gelinler ağır bir görünüm istemediklerinden ve genellikle makyajı uygulama veya değerlendirme konusunda pek pratik yapmadıklarından, doğal güzelliklerini incelikle vurgulayabilen iyi bir makyöz ile çalışmalıdır. Ayrıca makyajdan önce uygulamanız gereken peeling yöntemleri çok önem taşır. Yumuşak ve doğal bir yüz kesesi ile cildinize peeling yaptığınızda, cildinizdeki ölü derilerden kurtulursunuz, ve pürüssüz, porselen gelin makyajı elde edebilirsiniz. Sizler için birbirinden güzel doğal gelin makyajı örneğini inceliyoruz:

Gelin Makyajı – Sade Görünüm

Soft geçişlerle doğal bir far, abartılı olmayan bir allık ve dudak renginize uygun bir ruj ile, tamamen doğal ve çekici bir makyaj elde edebilirsiniz:

Kahverengi Eyeliner ve Bronz Far Uyumu

Kahve ve bronz ışıltılar, özellikle kahverengi gözlere tercih edebileceğiniz, hem şık hem de gözalıcı bir naturel gelin makyajı seçeneği olabilir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri