Duşun Ardından Saçları Nasıl Düzleştirilir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saç düzleştirmenin inceliklerini merak edenler özellikle duştan sonra saç nasıl düzleştirilir? konusunda bilgi edinmek isteyenler için doğr konuya geldiğinizi belirtebilirim. Duşun ardından saçları düzleştirmek bir açıdan zor bir açıdan daha kolay olmaktadır. Ne demek istediğimi konumuzun ilerleyen aşamalarında anlayabilirsiniz. Duştan sonra kabaran, elektriklenen ve şekil almayan saçlardan mı muzdaripsiniz? Doğru duş rutini edinmek, duşta saçınıza uygun şampuan ve saç kremi kullanmak, şekillendirici ürünlerinizin seçimi gibi faktörler saçlarınızın sağlığını ve şeklini etkiler. Eğer saçlarınızla en rahat ettiğiniz zaman düz oldukları zamansa, bunu elde etmek için ısı ile şekillendirici aletlerden yardım almanıza gerek kalmayabilir.

Duşta saçlarınızı hazırlayın

Kullandığınız şampuan ve saç kremi, hem doğru saç bakımı hem de istediğini şekillendirme için oldukça önemli. “Yumuşatma” etkili saç bakımı ürünleri, nem sağlayarak saç tellerini şekillendirme işlemi için hazırlar. Saçınızı Elidor İpeksi Yumuşaklık Şampuan’ıyla yıkayabilirsiniz. C vitamini, argan yağı ve ipek proteini içeren SuperBlend formülüyle saçlarınızı ağırlaştırmadan, dipten uca beslemenize de yardımcı olur. Şampuanlama ve kremleme işlemi bittikten sonra duştan çıkmadan önce saçınızı soğuk su ile durulayın. Soğuk su saç tellerinin elektriklenmesini önleyerek ekstra parlaklık ve hacim katmanıza da yardımcı olur.

Tarama

Saçlarınızı ıslakken nazik bir şekilde tarayın. Elektriklenme ve kabarmaların önlenmesi için geniş aralıklı dişleri olan bir tarak kullanmanız önemli. Saçlar ıslakken en savunmasız halde olduğu için sert davranmanız halinde kırılmalara ve kopmalara da neden olabilirsiniz. Bu yüzden geniş dişli bir tarağınız yoksa parmaklarınızı geçirerek de saçlarınızı tarayabilirsiniz.

Kurutma

Saçlarınızdaki fazla suyu emmesi için yumuşak bir havlu veya kağıt havlu yardımıyla saçlarınızı iyice sıkın. Ardından saçlarınıza Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Saç Şekillendiricisi uygulayın. İçerdiği argan yağı ile saçlara ipeksi bir yumuşaklık kazandırırken bal özleri ile saçları nemlendirerek gün boyu kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Saçta elektriklenmeyi önlerken ağırlaştırmadan nemlendirerek, saç tellerine güçlü bir görünüm verir. Tabii bir de saçlarınızın gün boyu dilediğiniz şekilde kalmasını sağlar. Kurutma işlemine geçmeden hemen önce saçlarınızın boy ve uçlarına uygulayın. Saçlarınızın arasından parmaklarınızı geçirerek aşağıya doğru düz şekilde indirerek şekil verin.

Ardından kurutma makinenizi saçınıza çok yaklaştırmadan başınızın üstünden aşağıya doğru tutarak kurutun. Saçlar kurumaya başladığında bir fırça yardımıyla yukarıdan aşağı doğru tarayarak kurutmaya devam edin.

Son Adım: Bakım

Saçlarınızın kuruyup kırılmaması için Elidor Güçlü Saç Uçları İçin Hindistan Cevizi Saç Yağı’ndan 3-4 pompa avcunuza alın ve saç uçlarınıza uygulayın.

Bonus: Eğer saçlarınız nemliyken, tarayıp bir tülbent ile sararak uyursanız, sabah normalden daha düz saçlarla uyanabilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -