Trend Saç Renkleri

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saç rengi seçerken biraz kararsızlık yaşayabilirsiniz. Sonuçta uzun süre bu saç rengiyle devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Saç rengi seçimlerinde yüz hatlarınıza, yaşınıza ve tarzınıza göre de seçimlerinize etkisine göre karar vermelisiniz. Trend saç renklerinden birini seçerek hem modaya uyum sağlayabilir, hem de son dönemlerin en trend saçlarıyla uzun bir süre yeni tarzınızı yansıtabilirsiniz. Peki nedir bu trend saç renkleri? Hangi saçlar trend saç rengi olmuş? bir görelim. Balyaj, ombre, röfle… Hepsi çok uzun zamandır hayatımızda olan ve çoğumuzun en az bir kere de olsa denediği saç uygulamaları arasında.

Yukarıdaki uygulamalara göre daha az bilinen, fakat onlardan daha doğal görünümde olan, bebek ışıltılarıyla dolu bir uygulama olan sombre’yi hiç duydunuz mu?

Hazır yeni bir yaz mevsimine girerken biraz değişiklik yaparak saçlarınızın güneşten açılmış kadar doğal durmasını sombre ile sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte tüm detaylar…

Sombre nedir, nasıl yapılır?

Bir renk tonunun diğer renklere karıştığı, bu karışımın oldukça yumuşak ve doğal şekilde gerçekleştiği, uçlar ve kökler arasında diğer uygulamalara kıyasla birbine uyumlu bir kontrast ile yayılan bir saç uygulamasıdır.

Nasıl uygulandığından bahsedersek;

Kendi renginizden daha açık tonlarda ışıltılarınız olacağı için saçlar önce açılır.
Diplerle uyumlu olması için saç renginizin koyuluğuna göre diplere gölgeleme işlemi uygulanarak iki ton arasında uyum yakalanır.
Orta kısımlar, diplere göre daha açık, uçlara göre daha koyu olduğu için; diplerin ardından orta kısım boyanır.
Uçlar ise en açık yerler olacağı için, en son diğer tonlara göre daha açık şekilde boyanır.
Sonunda ise tüm saçları birbiriyle bütün haline getirecek ve ışıltı katacak son kat boyama yapılır.

*Tabii, bu uygulamada açıcılar, farklı tonlar ve farklı işlemler olduğu için evde uygulamak yerine, bir kuaförden yardım almanızı öneririz.

Ombre ile arasındaki fark nedir?

Sombre; ombreye göre daha ince ve daha yumuşak geçişlere sahiptir. Gölgelendirme olarak bilinen ombre; koyu köklerden daha açık renklere geçilen bir uygulamayken sombre; dip, orta ve uç renklerin farklı tonlarda olması fakat birbirine tam karışarak vurguların doğal şekilde görünmesini sağlar. Yani sombre kademeli olmasına rağmen daha kesintisiz olmalıdır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri