Tonik Ne İşe Yarar? Tonik Ne Demektir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tonik cildinizdeki gözenekleri sıkıştırarak yüzünüzün temizlenmesini sağlar. Cildinize günlük bakım yapmak istiyorsanız tonik kullanmak yararınıza olacaktır. Kadınlar bu konuda cildine çok önem verirler. Bu yüzden bütün kadınlar ciltlerinin parlak ve yağsız olmasını isterler. Cildinizde kalan son artıklar tonikler sayesinde temizliğine kavuşur. Normalde kullanılan tonikler şu ve alkolle hazırlanmasına rağmen gül suyu ve maden suyu da kullanılır. Ciltteki Ph seviyesini düzenleyerek ışıltılı bir cilt haline getirir. Bunun yanında cildinizde oluşan batık kılları bir jilet yardımı ile değil de tonikle temizlemek yararlı olacaktır. Cildinizi çok yağlı ve pis hissediyorsanız günlük olarak tonik kullanmaya devam etmeniz gerekir.

Tonik Ciltte Oluşan Akneleri Azaltır Mı?

Herkesin sorun haline getirdiği Akneleri ciltte pis bir görüntü oluşturduğu biliniyor. Özellikle burun bölgesinde oluşan akneler çok can sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Bazı yöntemler ile akneler geçtiğinde bile iz bırakma ihtimali olabiliyor. Tonik kullanıldığı zaman yüzdeki yağlanmada ve aknelerin azalmasında olanak sağlanıyor. Ölü hücreden kurtulan cilt parlak bir hal almaya başlıyor.

Toniklerin Kullanımı Nasıldır?

Gündelik yüzünüzü yıkadığınız sabun ile yüzünüzü yıkayarak başlamanız tavsiye ediliyor. İlk olarak pamuğa sıkılan tonik ile cilt hassas bir şekilde temizlenir. Bu işlem cildinizde yağ kalmadığını anlayana kadar devam eder. Fakat tek yapmamanız gereken şey toniği gözlerinize yakın bir yere sürmemek olacaktır. En çok burun ve çene bölgesine sürmekte fayda vardır. Çünkü en çok yağlanmada orada olur. Bu işlem bittikten sonra yüzünüzde kızarıklık ve yanma hissi meydana gelecektir. Bu yüzden yüzünüze evinizde bulunan bir nemlendiriciyi sürmek gereklidir. Nemlendirici sürmediğiniz taktirde yüzünüz hafif de olsa yanabilir. Dilerseniz gül suyu da sürebilirsiniz.​

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri