Un Helvası ve Triliçe Tarifi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Un helvası tarifi başlangıçta basit gibi görünse de ya da birçok tecrübeli ev hanımı un helvası yapımını kolay olarak görsede un helvası yapmak gerçekten tecrübe ve dikkat isteyen bir tarif olduğunu sizlere hatırlatmalıyım. Bu doğrultu da Un helvası yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli noktayı sizlere sunmak istiyorum. Başlangıçta tencere içerisine konulan su ve şekerle başlayan un helvası tarifi için son bölümlere doğru katılık oranını ayarlarken işte tüm önemli nokta burda devreye girmektedir.

Triliçe tarifinde de aynı dikkat ve özen gerekmektedir. Başlangıçta 6 yumurta ve şekerin karıştırılmasıyla başlayacağınız triliçe tarifinde önemli olan şeker oranını çok kaçırmamaktır. Ölçüye uygun şekilde yaparsanız Triliçe tatlınız gerçekten beğeneceğiniz tarzda ve uygunlukta olacaktır. Genç bayanlarında öğrenmesinde fayda gördüğümüz özellikle evlenecek olan genç kızların Triliçe tatlısını ilerleyen dönemlerde gerekli olacak tariflerden biri olarak öğrenilmesi faydalı olacak tatlılardan biridir.

Un helvası yapımında bayanların en çok yaptığı yanlışlar malzemeleri yeterli oranda kullanmamak olmuştur. Özellikle un helvası tariflerine göre yapılan yanlışların başında çok fazla un kullanmak, şeker ve yağ oranını doğru ayarlamamak gelmektedir. Bu yanlışları yapmamak adına doğru bir tarifi baştan aşağı en ufak ayrıntısına kadar uyguladığınızda gerçekten başarılı olacağınız güzel bir Un helvası elde etmiş olacaksınız.

Triliçe tarifi yine son zamanların en çok aranan tarifleri arasında gelmektedir. Başta ev halkı olmak üzere 5 çayında misafirlerinize yapabileceğiniz Triliçe tatlısı için bol miktarda yumurta kullanmanız gerekecek. Triliçe tatlısı lezzetiyle ve çayın yanın en iyi giden tatlıların başında gelmektedir. Bu nedenle tercih edilmekte olan Triliçe tatlısı için en bilindik tariflerin başında gelmektedir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri