Çek Cumhuriyeti Vizesi Nasıl Alınır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Global Vize’nin bilgilendirme ve danışmanlık faaliyetleri sonucunda hazırlanan bu yazı Çek vizesi nasıl alınır? Tüm detayları içermektedir…
Çek vizesi almak isteyenlerin bilmesi gereken önemli genel bilgiler açıklandıktan sonra bu yazıyla tüm sorularınıza cevap verilmeye çalışılacaktır. Öncelikle Çek vize başvurusu için konsolosluğa gitme gereği olmayıp 25.09.2015 tarihinden sonra herhangi bir Shengen vizesi almak için parmak izi verenler evraklarını Global Vize danışmanlarına teslim ederek vekâleten başvuru yapabilmektedirler. Bordo pasaportlu olanlara vize uygulaması yapan Çek Konsolosluğu’nun bir diğer önemli uygulaması da alınan çek vizesi ile Shengen bölgesine girişin Çek Cumhuriyeti üzerinden yapılma zorunluluğunun olmasıdır. Konsolosluğun pasaportla ilgili istediği diğer şartlar 10 yıldan eski olmaması, en az 3 adet boş vize sayfasının olması ve seyahatten dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğinin olmasıdır.

Çek Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Çek vizesi başvurusu yapacak olanlardan istenecek belgeler başvuru yapacak kişinin mesleğine ve vize alma süresi veya amacına göre değişkenlik göstermektedir. Global Vize Danışmanlık internet sitesinde sektörlere göre tüm gerekli evraklar listelenmiştir. Bu evraklar dışında kişisel olarak farklı durumlar tespit edilmesi durumunda danışman ekibimiz sizi bilgilendirmektedir.

Çek Vizesi İçin Kaç Gün Önceden Başvurmalıyım?

Çek Cumhuriyeti vizesi seyahatten en az 15 gün önce eksiksiz evrakla ve danışmanlarımız tarafından hazırlanan dosyanızla konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir. İmza vermesi gerekmeyenler vekaletle konsolosluğa gitmeden başvurusunu yapabilmektedir.

Çek Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Tüm Shengen vizelerinde olduğu gibi turistik vize başvuruları 7-10, ticari vize başvuruları 3-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Süre konusunda Çek Konsolosluğu’nun yoğun olduğu dönemlerde nadir de olsa istisnalar yaşanmaktadır.

Çek Vize Ücreti Ne Kadardır?

2019 ücretlerine göre Çek vize başvurusu için tüm masraflar ve danışmanlık ücreti de dahil olmak üzere 15 günlük vize ücreti 150 Euro, 3 aya kadar kalışlı vizeler için 165 Euro’dur.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri