Dilimlenmiş Ağaç Kütüğü Ve Mumlarla Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yıl bitiyor ve yeni yıla sayılı zaman kaldı. Yeni yılı, yılbaşı gecesini kutlayanlardan iseniz, yılbaşını evlerde geçirenlerden iseniz, evlerinde ailenizle, sevdiklerinizle ya da sevgilinizle yılbaşına girenlerden iseniz, evinizi de bir miktar o geceye has dekore etmek istersiniz. Detaylara gireceğim ama hemen söyleyeyim. Benden size en kolay yılbaşı süsü fikri… Dilimlenmiş ağaç kütüğü ve mumlarla yılbaşı süsü nasıl yapılır, 25 farklı örnekle ve işin püf noktasıyla birlikte anlatmaya çalışacağım.

En Kolay Yılbaşı Süsü Fikri

Evinizde yapacağınız yılbaşı dekorasyonunu hem ucuza hem de kolay getirmek isteyenler için gerçekten de en kolay yılbaşı süsü fikri olduğunu düşünüyorum. Temin edeceğiniz dilimlenmiş ağaç kütüğü ve mumlarla yılbaşı gecesi için evinizde o gecenin atmosferine uygun bir bir süs yapabilirsiniz. Önce bu fikre ait en güzel örneklerin yer aldığı albümü inceleyin. Devamında da sizler için bu fikrin nasıl yapıldığına yer vereceğim. Sonrasında yılbaşına hazırsınız!

Baştan Sona Yılbaşı Dekorasyonu Fikirleri Rehberi

Dilimlenmiş ağaç kütüğü ile yapacağınız yılbaşı süsü için ihtiyacınız güzel temizlenmiş ve fırınlamış bir kütük dilimi, bir kaç mum, belki birkaç kozalak, bir miktar gerçek çam ağacı dalları, yeşil iğne yapraklı olanlardan, belki bir kaç kabuk tarçın, belki ekstra bir kça yılbaşı ağacı süsü, bir miktar kurutulmuş meyve kabukları ve dilimleridir. Sonrası ise tamamen hayal gücünüz ve zevkinizin sınırıyla sınırlıdır. Hepsi bu kadar! İşin püf noktası ise yazımın devamındadır.

En basit yılbaşı dekorasyonu için paylaştığım fikri beğendiyseniz ve uygulamak istiyorsanız şimdi vereceğim püf noktası çok önemlidir. Çünkü işin içinde hem ağaç kütüğü hem de mum olduğu için ve mumları da yakacağınızı düşünürsek şayet, devrilmesi durumunda, zor anlar yaşatabilir. Bu sebepten mumlarınızı kütük üzerine mutlaka sabitlemeniz gerekmektedir. Bu durumda kullanacağınız mum sayısı kadar çiviyi, kütük dilimi üzerine çakmanız gerekiyor. Mumlarınızı yerleştireceğiniz pozisyona göre çivileri, mumların merkezine denk gelmesine dikkat ederek bir kısmı kütük içinde ve bir kısmı da mumun içinde kalacak şekilde çakılmalıdır. Ardında da mumlarınızı çivilere geçirerek sabitlemelisiniz. Bu sayede hem mumlar sabitlenmiş olacak ve olası yangın tehlikesinin önüne geçmiş olacaksınız. Hem de kütük dilimli yılbaşı süsünü farklı bir yere kaldırmak ya da taşıma gerekirse, devrilip bozulma endişesi yaşamamış olacaksınız. Anlatmaya çalıştığım püf noktasının uygulanışı aşağıdaki görseldedir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri