Yağ Yaktıran, Tok Tutan: Zayıflamaya Yardımcı Ürünler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

En yeni zayıflama önerileri olan bu yöntemlerden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Yazının sonunda zaten hangisi size daha uygun anlayacaksınız. İnternet de bulunan bilgi kirliliğine son vermek için hepsini aynı başlık altında topluyorum, eğer ihtiyaç halinde her birini tek tek de ele alacağım.

Zayıflamaya Direk Etki Eden En Etkili Ürünler

İnsanların kilo almasında en büyük sebep iştah kontrolünde sıkıntı çekmeleridir. Bir diğer büyük sebep ise şekerli ve nişastalı gıdaları çok tüketmeleridir.

Toplum olarak koşu, spor yapma gibi egzersize dayalı adetlerimiz olmadığından da kilo vermekte zorlanıyoruz. Zayıflamak için sizlere sunduğum ürünleri diyete ya da günlük yediğimiz öğünlere ekleyebiliriz.

Verdiğim bu ürünler zayıflamak için size çok fayda sağlayacaktır.

İştah Kesen Goji Berry

Kilo vermek için goji berry kullanacaksanız, bunun en kötü yani yüksek maliyetli olmasıdır. Goji berry’nin en iyi ürününü bulmak çok zordur, en kaliteli ürünü Himalaya goji berry meyvesidir.

Goji meyvesi içerinde ki kilo vermeyi teşvik edici mineral ve vitaminleri sayesinde çok yararlı bir yiyecektir.

Düşük glisemik indekse sahip olmasından dolayı iştahı keser. İçerisinde bulunan zengin lifler sayesinde de geç acıkmanıza neden olur.

Sonuç olarak zayıflamak için goji berry çok etkili bir araçtır. Kilo vermek için yapılan diyetlerde programın bir parçası olarak kullanılabilir.

Goji berry meyvesi düşük glisemik indeks içermektedir, glisemik indeksi düşük gıdaların tok tuttuğu bilinmektedir.

Gıda değerlendirme tablosunda glisemik indeksi 70 ve üzeri gıdalar, yüksek glisemik indeksli gıdalar olarak sınıflandırılmaktadır. Glisemik indeksi 50 ve altı olan gıdalar da düşük glisemik indeksli gıdalar olarak sınıflandırılır.

Goji berry meyvesinin glisemik indeksi 29’dur. Goji berry meyvesi elma, portakal, muz, karpuz, kuru üzüme göre daha düşük glisemik indekse sahiptir.

Goji berry meyvesinin içinde %27 oranında lif bulunmaktadır.

Yüksek lifli gıdalar bilindiği üzere iştahı bastırır ve kan şekerini kontrol altında tutar. Bu yüzden goji berry meyvesi uzun süre tok tutarak gün içerisinde az yememizi sağlar.

Goji çileği aynı zamanda yağsız kas kütlesini korur ve vücudun daha hızlı yağ yakmasına yardımcı olmaktadır.

Goji çileği yediğimiz yemekleri enerjiye dönüştüren besinlerle zengindir. Yediğimiz yiyeceklerin vücutta mutlak suretle enerjiye dönüştürülmeleri lazımdır, aksi takdirde yağa dönüşeceklerdir ve kilo alımına katkıda bulunacaklardır.

Eğer diyetteyseniz diğer meyvelere göre goji berry yemek en mantıklısıdır. Fakat goji berry bulmak biraz zordur, bildiğiniz üzere pazarda satılmamaktadır. Bu sebeple kurutulmuş olarak bulabilirsiniz ya da goji berry çayı içebilirsiniz.

Mide de Şişerek Tokluk Hisse Veren Chia Tohumu

Zayıflamak için chia tohumu kullanacaklar dikkat, klinik deneylerde chia tohumunu zayıflamaya etkisi kanıtlanmadı fakat chia tohumu midede şişerek tokluk hissi verir ve bu da sizin az yemenize sebep olacaktır.

Ayrıca chia tohumun müthiş bir antioksidan olduğu bilinmektedir.

Zayıflamak için chia tohumunun en büyük etkisi midede şişerek, sizin tok hissetmenizi sağlamaktır. Teorik olarak mideniz dolduğu için tok hissedeceksiniz ve bu da daha az yemenize sebep olacaktır.

Araştırmacı Prof. Dr. David Nieman, North Carolina’da ki Appalachian State Üniversitesi’nde ki yaptığı bir araştırmaya göre günde 50 gram chia tohumu ile beslenen deneklerde vücut ağırlığı ve vücut yağ kitlesinde hiçbir değişiklik görülmediğini tespit etmiştir. Bu çalışma 12 hafta boyunca yapılmıştır. Diğer bir araştırmada buna benzer bir sonuçla karşılaşılmıştır.

Catherine Ulbricht klinik deneylerde zayıflamak için chia tohumunu incelemiştir. Bu araştırma sonucunda chia tohumun kalp sağlığına yararlı olduğu fakat zayıflamak için bir etkisi bulunmadığı gözlenmiştir. Natural Standard Research Collaboration’ın baş editörü Catherine Ulbricht’e göre chia tohumunun kilo vermeye etkisinin olup olmadığını kesinleştirmek için daha fazla klinik deneye ihtiyaç duyulmaktadır.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri