Kızıl Saç Modası

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Saç modası arayanlar için kızıl saç modası son zamanların en farklı, en yeni modalarından biri olmaktadır. Günümüzde eskiye oranla saçını kızıl yapan sayısı bir hayli artmış görünüyor. Kızıl saç modasına eğer sizde uymak istiyorsanız yazımızı tüm incelikleriyle okumaya devam etmelisiniz. Çünkü kızıl saç modasıyla ilgili birçok yeni detayı sizler için sunmaktayız. Değişiklik yapmak, bu değişikliğe de saçlarınızın renginden başlamak istiyorsanız aklınız kahvenin tonları yerine çarpıcı bir alternatif olan kızıla kayabilir. Özellikle beyaz tenlilere çok yakışan kızılı uygularken doğal saç renginiz koyuysa saçınızın biraz daha açılması gerekir. Bu da saçı az da olsa yıpratır. Fakat düzenli ve doğru bakımla bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.

Diğer taraftan kızıl saç yaşınızı olduğunuzdan büyük gösterebildiğinden bu saç rengini saçınızın modeli ve uzunluğuyla dengelemenizi öneriyoruz. Saç boyunuz omuz hizasındaysa ve kat konusunda abartılı bir tutumu yoksa kızılın sizi daha genç göstereceğini unutmayın. Peki, en trend kızıl saç tonları hangileri?

Vişne Kızıl

İçinde pembe tonları bulunan vişne kızıl, oldukça parlak ve dikkat çekici.

Böğürtlen Kırmızısı

Morla öpüşen bu kızılı cildiniz pembe alt tonluysa bu rengi korkusuzca deneyebilirsiniz.

Kestane Kızıl

Kızılın muhtemelen en güvenli tonu olan kestane kızıl, saçta oldukça doğal duruyor ve her cilt tonuna yakışıyor.

Gelincik Kırmızısı

Biri cesaret mi dedi? Kızıldan ziyade kırmızının ta kendisi olan gelincik kırmızısı, kendinizi süper kahraman gibi hissettirebilir.

Kızıl kahve

Kızıl kahve saç rengi, yükselen trendler arasında yer alıyor. İçerisinde kızıl tonlar barındıran bu renk, özellikle esmer tenlere çok yakışabilir.

Ateş Kırmızısı

Rock yıldızlarının iddiasına sahipseniz ateş kırmızısını deneyin. Kızıllar arasındaki en çekici tonlardan biri olan ateş kırmızısı farklı görünmeyi sevenlere göre…

Açık Bakır

Julianne Moore ve Nicole Kidman… Açık tenli, renkli gözlü kadınların güzelliğine güzellik katan açık bakır, diğer kızıllara göre daha az aktığı için size makul gelebilir ama daha sık dip boyası yaptırmanız gerektiği de bir gerçek.

Sultan Kırmızısı

Hürrem Sultan’la özdeşleşen bu renge bakır da diyebiliriz. Kızılın bu tonu, oldukça uysal çünkü saç modeli ve boyu konusunda sizi kısıtlamıyor. Ayrıca beyaz tenliyseniz size çok yakışacağını söyleyebiliriz.

Kızıl saçın özel bir bakım gerektirdiğini de unutmayın. Yeterince nemlendirmez ve bakımıyla ilgilenmezseniz saç telleriniz kırılabilir.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri