Saçların Hızlı Uzaması için Öneriler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bazı saç sorunları, kullanılan yanlış saç ürünleri veya uygulamaları saçların cansız, kuru, donuuk görünmesine sebep olabildiği gibi saçların uzamasının da engeli olabilir. İşte, tüm detaylarıyla saçların hızlı uzaması için dikkat etmeniz gerekenler ile birlikte saçları hızlı uzatan doğal öneriler…

Pahalı, toksin içeren ürünleri kullanmadan daha sağlıklı ve uzun saçlar elde etmek istiyorsanız tam size göre bir yazıyı okuyorsunuz. Pek çok kadın uzun saçlara sahip olabilmenin hayalini kurrar ve bunun için pek çok yolu dener. Öncelikle şunu netleştirerek başlayalım saçlar ortalama ayda 0,5 cm ile 2.5 cm arası uzar. Bu kişiden kişiye belirli etkenlere bağlı olarak değişir. Sizler bana “ne kullanırsam daha çabuk uzar saçlarım” diye sorsanız da, saçların hızlı uzaması ve güçlü, sağlıklı saçlara sahip olabilmek için tek başına bir ürün kullanmanın mucizeler yaratmasını da beklememek gerek aslında. Yetersiz beslenme sebebiyle ortaya çıkan vitamin eksiklikleri, çok sık saç boyatmak, saç kurutma makinesini veya maşayı düzenli olarak kullanmak gibi saçı yıpratan uygulamalar, saçlarınızı istediğiniz kadar kısa zamanda uzatmanızı engelleyebilir. Diğer yandan aslında saçları uzatmak ilk başta çok zor veya pahalı gibi görünse de aslında doğal ipuçları da vardır. İşte, tüm detaylarıyla saçların hızlı uzaması için dikkat etmeniz gerekenler ile birlikte uygulanabilecek doğal öneriler.

Saçların Hızlı Uzaması için Öneriler

1. Sülfatsız ürünler

Sülfatlar, çoğu ticari şampuanda bulunan sülfürik asitten türetilmiş bileşiklerdir. Şirketler, bu bileşenleri şampuanlara ilave ederek ürünü saça uyguladığınız zaman bolca köpürmesini sağlatırlar. Ne yazık ki, sülfatlar saçların sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayan yaşamsal doğal yağlarını uzaklaştırmaktadır. Sonuçsa kuru, kırılgan ve de donuk görünen saçlar ile birlikte kolayca kopan saç telleri oluyor. Günümüzdeki çoğu uzman size sülfatsız bir şampuanın daha uzun daha sağlıklı görünen saçlara sahip olmak adına ilk adım olduğunu söyleyecektir. Bu noktada saç tipinize ve saçınızın ihtiyacına uygun bir sülftasız şampuan bulmanız gereklidir. Alternatif olarak, kendi doğal saç şampuanınızı da hazırlayabilirsiniz.

2. Az şampuan

Temiz saçları ve ferahlamış saç derisini hepimiz seviyoruz. Özellikle de gün boyu dışarılarda koşturduktan, spor salonundan ter attıktan sonra tüm kiri ve teri saçlardan uzaklaştırmak ilk istediğimiz oluyor. Bir de tabii yağlı saç tipine sahipseniz neredeyse her gün saçları şampuanladığınızı olduğunu tahmin ediyorum. Bu çok anlaşılabilir bir durum olsa da mümkün olduğunca şampuanlama sıklığını azaltmak gereklidir. Haftada 2-3 kez şampuan yapmak pek çok kişi için yeterlidir. Eğer illa her gün şampuan yapmam gerekiyor diyorsanız, günlük kullanıma uygun sülfatsız bir şampuan mutlaka edinin. Ayrıca saçları nemlendirecek jojoba yağı veya badem yağı gibi doğal nemlendiricileri de mutlaka kullanın.

Kullanılan saç ürünleri başta olmak üzere saç ile ilgili yapacağınız her uygulamayı çok özenle seçmeli ve yapmalısınız. Önemsenmeyen çok küçük uygulamalar saçlara çok ciddi zararlar verebilmektedir. Bunlardan biri de saç yıkama aslında. Pek çok şeyi hatalı yapabiliyoruz ki bunlar sebebiyle saçlarımıza yarar değil, zarar veriyoruz sadece.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -