Sarı Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Sarı saçlar yakışana gerçekten bir numara güzellik katar, ancak herkese yakışmayacağı için sarı saç modellerini kimler yaptırmalı? sarı saç modelleri kimlere yakışır? konularını iyi araştırmalı ve sarı saç yaptırmadan önce iyi karar vermelisiniz. Öncelikle sarı saçın gerçekten size yakışıp yakışmayacağından emin olmak için konumuzda bahsedeceğimiz özellikleri taşıyığ taşımadığınıza göre sarı saç modellerini seçip seçmemeniz gerektiğini, size yakışığ yakışmayacağı konusunda kararınızı verebilirsiniz. Kullanımı zor ama yine de en sevilen renklerden biri olan platin sarıya gönül verenlerden misiniz? Öncelikle kendinize sormanız gereken bir kaç soru var; platin bana yakışır mı? Saç tipime uygulanan açıcı saçlarıma zarar verir mi? Sürekli ve düzenli bakım isteyen bu renge gereken özeni gösterebilir miyim?

Kimlere yakışır?

Biraz cesaret gerektiren platin sarı, aslında herkese yakışabilir. Esmer, kumral, sarışın… Hangi cilt rengine sahip olursanız olun saçlarınızı platin sarı yaptırabilirsiniz. Tabii eğer özellikle açık tenlilerde platin saç rengi olanların şikayetçi olduğu tek durum yüzü biraz soluk gösterdiğinden yana. Bu yüzden cilt tonunuzla uyum sağlaması için cildinizi biraz makyajla aydınlatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Küllü platin daha soğuk cilt tonları için idealken, vanilya veya kumlu platin sarısı daha sıcak cilt tonlarının tercih ettiği seçeneklerden.

Koyu siyah ya da kahve tonlarında saçlarınız varsa, istediğiniz platin sarıya kavuşmanız biraz zaman alacak bu konuda sabır göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Şunu da söylemeden geçmeyelim; eğer kaşlarınız koyu renkteyse, platin tonlarıyla harika bir uyum yakalayabilir. Kaşlarınızın da rengini açmadan önce bu konuyu değerlendirmenizde fayda var.

Dikkat etmeniz gerekenler

Diplere dikkat: Platin yaptırdıktan sonra diplerden gelen koyu renk saçları görüntüsü, bunu sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılıyor. Eğer saçlarınızda ton farklılığı olmasını sevmeyenlerdenseniz ayda en az 1 kere (saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak) kuaföre gitmeniz gerektiğini unutmayın.

Sabır gerektirir: Saçlarınızın istediğiniz renge kavuşması, çıkan dipler için tekrar tekrar boyanması ve özenli bakım ihtiyacı sabır gerektirir. Tabii bu düzenli boya ve bakıma da biraz maliyet ayırmanız gerektiğini de söyleyelim.

Narin bir bakım ister: Eğer koyu renk saçlardan platine bir geçiş yaptıysanız, saçlarınızın açılması kırılmalara ve yanmalara sebep olabilir. Hatta ıslak saçlarınızı taradığınızda tel tel kopmalarla da karşılaşabilirsiniz.

Bakımı nasıl olur?

Öncelikle saç renginizi değiştirmeden önce ne yapmanız gerektiğinden bahsedelim. Saçınızın yeni kesilmiş ve en az 3 aydır boyasız olmasına dikkat edin. Eğer doğal yağlar ile maske yapıyorsanız boyadan önceki gün bunu yapmak için doğru zaman olabilir. Doğal yağlar saç derinizi kaplayarak yanmaların önüne geçebilir. Tabii kuaförünüze de mutlaka danışın. Belki de uyguladığı yöntem bunu yapmanızı gerektirmez.

Saçınız için doğru şampuan ve saç kremi seçmeye ve bu ürünleri düzenli kullanmaya özen gösterin. Clear Women Komple Bakım Şampuan Amino Asit içeren özel formülü ile saç derisini besler ve saçın doğal protein yapısını korur.

Saç renginin açılması saçı yıpratacağı ve kurutacağı için düzenli olarak saç bakım maskeleri ve saç bakım yağları kullanın. Sık sık kırık uçları aldırın, ısı ile şekillendirme yapıyorsanız mutlaka ama mutlaka ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanın.

Bu bakımların yanında beslenmenize ve su tüketiminize de dikkat edin. Doğru beslenme ve yeterli su saçlarınızın da ihtiyaç duyduğu nemi karşılamaya yardımcı olur. Ayrıca saça faydalı olduğu kabul edilen B12, çinko, biotin gibi takviyeleri de beslenme rutininize dahil edebilirsiniz.

Doğru Diyet Listeleri
Güzellik Maskesi
Dekorasyon Modelleri
Bayan Saat Modelleri